+48 696 43 55 22 sklep@mulinek.pl
Obserwuj nas:
KategorieKategorie
Gryzaki drewniane na ząbkowanie dla niemowląt, czy warto i dlaczego?

Gryzaki drewniane na ząbkowanie dla niemowląt, czy warto i dlaczego?

Gryzaki drewniane na ząbkowanie dla niemowląt, czy warto i dlaczego?

Gryzak drewniany to produkt dedykowany dla niemowląt, które są na etapie ząbkowania. Ma uśmierzyć dyskomfort wywołany wyrzynaniem się ząbków poprzez masowanie i uciskanie dziąseł. Jego zadaniem jest również ułatwienie pojawiania się nowych ząbków niemowlęcia. Ponieważ gryzak będzie wkładany przez dziecko do buzi, bardzo ważnym aspektem jest to, aby był nietoksyczny i wykonany z bezpiecznego i trwałego materiału. Takim tworzywem jest drewno, które nie zagraża zdrowiu dziecka. Poznajmy co to za produkt.

Jak zrobiony jest gryzak drewniany?

Drewniany gryzak dla niemowlaka został wykonany z litego drzewa, z jednego kawałka, więc nie jest klejony. Posiada naturalny kolor drewna, nie jest w żaden sposób kolorowany, ani barwiony. W sposób ręczny wycinany jest jego kształt, następnie szlifowany, aby wszystkie jego krawędzie były idealnie gładkie. Następnie frezowany jest kształt na wierzchniej stronie produktu, czyli dłutem wycinane są wgłębienia, które tworzą na przykład oczy lub uszy. Delikatny przyciemniony kolor wewnątrz tych wycięć nadaje mu grawer laserowy, czyli drewno jest lekko nadpalone. Ręczne wykonanie gwarantuje najwyższą jakość - umożliwia to najbardziej precyzyjne wytworzenie produktu.

Do wyrobu gryzaka wykorzystano 100% naturalne, drewno klonowe, które idealnie sprawdza się w gryzaku, ponieważ posiada optymalną średnią twardość. Ma również piękną, subtelną barwę, nadaje gryzakowi lekki drewniany posmak, który jest przyjemny dla niemowląt. Rozkład słojów na każdym gryzaku jest inne, co wynika z właściwości drewna.

gryzaki mulinek schemat budowy i cechy produktu

Dlaczego gryzaki dla niemowląt są wytwarzane z drewna?
Nieprzypadkowo coraz bardziej popularne stają się gryzaki drewniane dla niemowląt. Drewniany gryzak dla dziecka jest:

 • naturalny
 • ekologiczny
 • antybakteryjny
 • nietoksyczny

Drewno w przeciwieństwie do plastiku i silikonu posiada niepodważalny atut - w sposób naturalny nie dochodzi do rozwoju bakterii na powierzchni drewnianej. Dotyczy to zwłaszcza najbardziej niebezpiecznych drobnoustrojów takich jak salmonella, listeria, e.coli. Warto na to zwrócić uwagę, zwłaszcza, że niemowlę wkłada gryzak do buzi.

Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że drewniany gryzak dla niemowląt jest bezpieczny dla jego zdrowia. Do jego wykonania stosuje się drewno, które nie jest poddane obróbce chemicznej, a także jest wolne od:

 • ftalanów
 • BPA
 • PVC
 • metali ciężkich

oraz innych niebezpiecznych substancji, które mogłyby zagrażać dziecku. Gryzak drewniany posiada naturalny kolor, nie jest sztucznie barwiony, malowany. Drewno wykorzystane do wyrobu gryzaka nie jest impregnowane, ani nasączane żadnymi substancjami, to produkt w pełni naturalny. Drewniany gryzak dla niemowląt posiada gładką powierzchnię, jest ręcznie szlifowany, dlatego nie musisz się obawiać, że twoje dziecko zadrapie się lub skaleczy.

drewniany gryzak drewno klon gładkie bezpieczne frezy

Drewniany gryzak eko - zadbaj o środowisko

Idąc z duchem czasów, warto świadomie wybierać produkty, których wyrób w sposób jak najmniejszy oddziałuje na środowisko. Drewno to materiał, który oferuje nam natura. Sposób jego pozyskania i przetworzenia jest bezpieczny dla środowiska, a zasób drewna przy odpowiedniej gospodarce leśnej jest odnawialny. Drewno ulega biodegradacji, co oznacza, że ulega naturalnemu rozkładowi, stanowiąc przy tym pokarm dla innych przedstawicieli fauny/flory.

Co więcej klon, z którego został wykonany gryzaczek, to drzewo naturalnie i najczęściej występujące w Polsce, nie jest sprowadzane do naszego kraju z zagranicy.

Decydując się na gryzak drewniany dla dziecka warto wybrać taki, który został wykonany przez lokalną manufakturę. Dzięki temu nie tylko wspierasz rodzimy biznes, ale i masz pewność, że został wykonany ręcznie, z najwyższą precyzją.

Zwróć uwagę na to, czy produkt pochodzi z Polski, ponieważ obecnie łatwo jest trafić na podróbkę z Chin, która kusi ceną, jednak jest wykonana w masowej produkcji, nie zachowując przy tym zasad fair trade.

nasze gryzaki z drewna klonowego

Gryzaki dla dzieci - opinie mam i dentystów

W sieci znajduje się mnóstwo pozytywnych opinii na temat gryzaków wytworzonych z drewna. Polecają go zarówno stomatolodzy jak i mamy. Drewniany gryzak dla niemowląt ze względu na swoje naturalne właściwości antybakteryjne zapobiega wprowadzaniu drobnoustrojów do ust dziecka, w tym tych, które mogą wywoływać próchnicę. Gryzak klonowy ma sprawdzoną twardość, która idealnie nadaje się do gryzienia przez malucha.

Lekko drewniany posmak jest chętnie akceptowany przez dzieci. Co więcej dla dzieci mogą posłużyć nie tylko jako pomoc w bolesnym ząbkowaniu, ale również może posłużyć jako zabawka. Gryzaki drewniane to świetne gadżety do nauki chwytu i zabawy. Wyprofilowane są w taki sposób, aby dziecko mogło je chwytać i poprzez zabawę rozwijać zdolności psychomotoryczne. Jest lekki, poręczny i ergonomiczny, dlatego już najmłodsze dzieci mogą się nim bawić.

drewniane gryzaki firmy mulinek

Klonowy gryzak drewniany - lista pytań w pigułce. Czy warto wybrać klonowy gryzak dla dziecka?

Drewniane gryzaki dla niemowlaka są stosunkowo nowym produktem na rynku, dlatego wciąż na ich temat pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości. Zrobiliśmy małe rozeznanie i zebraliśmy listę zagadnień, które najczęściej pojawiają się przed zakupem drewnianego gryzaka:

 1. Czy gryzak posiada smak drewna i będzie akceptowane przez dziecko?

  Tak, gryzak drewniany ma subtelny posmak i zapach drewna. Oczywiście każde dziecko jest inne, jednak zdaniem mam, ich dzieci najczęściej akceptują drewniane gryzaki dla niemowląt. Jeśli początkowo Twój maluch odrzuci gryzak - nic straconego. Preferencje niemowląt zmieniają się z biegiem czasu, więc warto być cierpliwym w tej materii i wrócić z gryzakiem za jakiś czas.

 2. Czy drewniany gryzak nie jest zbyt twardy do gryzienia przez niemowlę?

  Wręcz przeciwnie! Gryzak wykonany z drewna klonowego posiada odpowiednią, średnią twardość, która jest idealna na bolesne wyrzynanie się zębów. Gryzaki muszą być odpowiedniej twardości, aby spełniały swoją główną funkcję, czyli łagodzenie bólu u dzieci ząbkujących, oraz pomoc w wyrzynaniu się ząbków poprzez masaż i ucisk dziąsełek. Niemowlę nie posiada również takiej siły, aby zrobić sobie krzywdę lub uszkodzić żuchwę poprzez gryzaczek.

 3. Czy gryzak drewniany jest ciężki? Co jeśli dziecko się nim uderzy?

  To kolejny mit często powtarzany przez mamy, które mają wątpliwości przed wyborem drewnianego gadżetu. Klonowy drewniany gryzak jest bardzo lekki - produkt marki Mulinek waży zaledwie 21 gram. Dla porównania, popularna żyrafka-gryzak waży 51 gram, czyli ponad dwa razy więcej! Z pewnością gryzak drewniany jest na tyle lekki, że dziecko nie uderzy się nim boleśnie.

 4. Dlaczego gryzak jest droższy od innych produktów z tej kategorii?

  Na ostateczną cenę produktu ma wiele czynników. Jednym z nich jest ręczne wykonanie. Gryzak został wykonany dzięki pracy ludzkich rąk, potrzeba dużo czasu na jego wytworzenie, szlifowanie, co wpływa na wzrost kosztów produkcji. Inne gryzaki są produkowane masowo, co zmniejsza ich koszt jednostkowy. Innym aspektem jest materiał wykonania, czyli drewno, które jest specjalnie selekcjonowane. Ostatnią kwestią, o której należy wspomnieć to autorski wzór - kształt gryzaka jest projektowany i opracowywany, co również wymaga ogromu pracy i czasu.

 5. Czy gryzaczek posiada drzazgi? Czy dziecko może się nim skaleczyć?

  Gryzaki drewniane dla niemowląt są starannie szlifowane, przez co nie posiadają drzazg. Produkt posiada gładką powierzchnię i brzegi, przez co dziecko nie ma możliwości skaleczenia.

 6. Czy gryzak jest ekologiczny?

  Gryzak drewniany jak najbardziej jest produktem ekologicznym! Przemawia za tym fakt, że drewno to tworzywo naturalnie występujące w przyrodzie. Jest w pełni biodegradowalne, czyli ulega rozkładowi i nie zanieczyszcza środowiska.

 7. Czy produkt może zmienić swoją barwę?

  Może się zdarzyć, że z czasem drewno zmieni lekko swoją barwę. Jest to naturalny proces jakim ulega drewno, jednak nie wpływa na jego właściwości. Unikaj też używania przez dziecko bezpośrednio po jego posiłku, ponieważ resztki pokarmu, zwłaszcza marchewki mogą trwale odbarwić gryzak.

 8. Czy gryzak drewniany spuchnie od śliny dziecka?

  Przy standardowym użytkowaniu przez niemowlę gryzak nie spuchnie, nie ulegnie deformacji, ani nie popęka. Należy tylko pamiętać, aby po użyciu przez dziecko pozwolić wyschnąć gryzakowi w suchym i przewiewnym miejscu, ponieważ długotrwały kontakt z wilgocią wpływa negatywnie na produkt i może on ulec uszkodzeniu.

 9. Jak dbać i czyścić gryzak drewniany?

  To bardzo proste! Tak naprawdę wystarczy przetarcie go wilgotną szmatką. Jeśli uległ większemu zabrudzeniu, przemyj delikatnym środkiem myjącym, które stosujesz u swojego dziecka i delikatnie spłucz. Następnie pozwól mu wyschnąć. Pamiętaj, aby nie moczyć gryzaka, nie dopuszczać do długiego kontaktu z wodą i detergentem, nie gotuj, nie podgrzewaj i nie mroź. Drewno nie dopuszcza do namnażania się drobnoustrojów, stąd nie ma potrzeby gotowania, ani sterylizacji. Możesz zastosować naturalny impregnat jakim jest olej jadalny, na przykład olej rzepakowy lub oliwa z oliwek.

 

Gryzak drewniany marki Mulinek

wymiary

80 x 65 mm

grubość

10 mm

waga

21 gram

materiał

100% drewno klonowe, niebarwione, które nie posiada ftalanów, BPA, metali ciężkich, PVC oraz innych niebezpiecznych substancji

jak czyścić

przecierać wilgotną szmatką, pozwolić wyschnąć w czystym, suchym i przewiewnym miejscu. W razie potrzeby przemyć delikatnym detergentem dedykowanym dla dzieci, nie narażając gryzaka na długi kontakt z wodą

impregnacja

w razie potrzeby lub lekkiego przesuszenia drewna można stosować naturalny impregnat w postaci kilku kropel oleju jadalnego (olej rzepakowy, oliwa z oliwek)

zabronione

gotowanie, polewanie gorącą wodą, moczenie w wodzie, mrożenie, podgrzewanie i sterylizacja w kuchence mikrofalowej

do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl