Gryzaki drewniane na ząbkowanie dla niemowląt, czy warto i dlaczego?

Gryzaki drewniane na ząbkowanie dla niemowląt, czy warto i dlaczego?

Gryzak drewniany to produkt dedykowany dla niemowląt, które są na etapie ząbkowania. Ma uśmierzyć dyskomfort wywołany wyrzynaniem się ząbków poprzez masowanie i uciskanie dziąseł. Jego zadaniem jest również ułatwienie pojawiania się nowych ząbków u niemowlęcia. Ponieważ będzie wkładany przez dziecko do buzi, bardzo ważnym aspektem jest to, aby był nietoksyczny i wykonany z bezpiecznego i trwałego materiału. Takim tworzywem jest drewno, które nie zagraża zdrowiu smyka. Poznajmy ten wytwór.

Spis treści:

Jak zrobiony jest gryzak drewniany?

Drewniany gryzak dla niemowlaka został wykonany z litego drzewa, z jednego kawałka, więc nie jest klejony. Posiada prawdziwy, oryginalny kolor drewna, nie jest w żaden sposób kolorowany ani barwiony. Jego kształt jest wycinany ręcznie. Następnie wycięty kawałek jest szlifowany, aby wszystkie jego krawędzie były idealnie gładkie. Później frezowany jest kształt na wierzchniej stronie artykułu, czyli dłutem wycinane są wgłębienia, które tworzą na przykład oczy lub uszy. Delikatny przyciemniony kolor wewnątrz tych wycięć tworzy grawer laserowy, czyli drewno jest lekko nadpalone. Ręczne wykonanie gwarantuje najwyższą jakość - umożliwia to najbardziej precyzyjne wytworzenie produktu.

Do wyrobu gryzaka wykorzystano w 100% naturalne, drewno klonowe, które sprawdza się idealnie, ponieważ posiada optymalną średnią twardość. Ma również piękną, subtelną barwę i lekki drewniany posmak, który jest przyjemny dla niemowląt. Na każdym wyrobie jest inny rozkład słojów, co wynika z właściwości drewna.

gryzaki mulinek schemat budowy i cechy produktu

Dlaczego gryzaki klonowe dla niemowląt są wytwarzane z drewna?
Nieprzypadkowo coraz bardziej popularne stają się gryzaki drewniane dla niemowląt. Drewniany gryzak dla dziecka jest:

 • naturalny;
 • ekologiczny;
 • antybakteryjny;
 • nietoksyczny.

Drewno - w przeciwieństwie do plastiku i silikonu posiada niepodważalny atut - w sposób naturalny nie dochodzi na nim do rozwoju bakterii na powierzchni drewnianej. Dotyczy to zwłaszcza najbardziej niebezpiecznych drobnoustrojów takich jak salmonella, listeria, E.coli. Warto na to zwrócić uwagę, zwłaszcza, że niemowlę wkłada gryzak do buzi.

Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że drewniany gryzak dla niemowląt jest bezpieczny dla zdrowia. Do jego wykonania stosuje się drewno, które nie jest poddane obróbce chemicznej, a także jest wolne od:

 • ftalanów;
 • BPA;
 • PVC;
 • metali ciężkich oraz
 • innych niebezpiecznych substancji, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu.

Gryzak drewniany posiada naturalny kolor, nie jest sztucznie barwiony ani, malowany. Drewno wykorzystane do wyrobu nie jest impregnowane, ani nasączane żadnymi substancjami: to produkt w pełni organiczny. Drewniany gryzak dla niemowląt posiada gładką powierzchnię, jest ręcznie szlifowany, dlatego nie musisz się obawiać, że twoje dziecko zadrapie się lub skaleczy.

 

drewniany gryzak drewno klon gładkie bezpieczne frezy

Drewniany gryzak eko - zadbaj o środowisko

Idąc z duchem czasów, warto świadomie wybierać produkty, których wyrób jak najmniej oddziałuje na środowisko. Drewno to materiał, który oferuje nam natura. Sposób jego pozyskania i przetworzenia jest bezpieczny dla środowiska, a zasób drewna przy odpowiedniej gospodarce leśnej jest odnawialny. Drewno ulega biodegradacji, co oznacza, że ulega naturalnemu rozkładowi, stanowiąc przy tym pokarm dla innych przedstawicieli fauny i flory.
Co więcej, klon, z którego został wykonany gryzaczek, to drzewo naturalnie i najczęściej występujące w Polsce, nie jest sprowadzane do naszego kraju z zagranicy.
Decydując się na gryzak drewniany dla dziecka warto wybrać taki, który został zrobiony przez lokalną manufakturę. Dzięki temu nie tylko wspierasz rodzimy biznes, ale i masz pewność, że został wyprodukowany ręcznie, z najwyższą precyzją.

Warto zwrócić uwagę na to, czy towar pochodzi z Polski, ponieważ obecnie łatwo jest trafić na podróbkę z Chin, która kusi ceną, jednak jest wykonana w masowej produkcji, nie zachowując przy tym zasad fair trade.

nasze gryzaki z drewna klonowego

Gryzaki klonowe dla dzieci - opinie mam i dentystów

W sieci znajduje się mnóstwo pozytywnych opinii na temat gryzaków wytworzonych z drewna. Polecają go zarówno stomatolodzy, jak i mamy. Drewniany gryzak dla niemowląt ze względu na swoje naturalne właściwości antybakteryjne zapobiega wprowadzaniu do ust drobnoustrojów, w tym tych, które mogą wywoływać próchnicę. Gryzak klonowy ma sprawdzoną twardość, która idealnie nadaje się do gryzienia przez malucha. Posłuży przez cały okres ząbkowania.

Lekko drewniany posmak jest chętnie akceptowany przez szkraby. Co więcej, tego typu gryzak może posłużyć dla pociech nie tylko jako pomoc w bolesnym ząbkowaniu, ale również jako zabawka. Gryzaki klonowe to świetne gadżety do nauki chwytu i zabawy. Wyprofilowane są w taki sposób, aby dziecko mogło je chwytać i poprzez zabawę rozwijać zdolności psychomotoryczne. Jest lekki, poręczny i ergonomiczny, dlatego już najmłodsze maluchy mogą się nim bawić.

drewniane gryzaki firmy mulinek

Klonowy gryzak drewniany - lista pytań w pigułce. Czy warto wybrać klonowy gryzak dla dziecka?

Drewniane gryzaki dla niemowlaka są stosunkowo nowym produktem na rynku, dlatego wciąż na ich temat pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości. Zrobiliśmy małe rozeznanie i zebraliśmy listę zagadnień, które najczęściej pojawiają się przed zakupem drewnianego gryzaka:

 1. Czy gryzak posiada smak drewna i będzie akceptowany przez dziecko?

  Tak, gryzak drewniany ma subtelny posmak i zapach drewna. Oczywiście każdy maluch jest inny, jednak zdaniem mam, bobasy najczęściej akceptują drewniane gryzaki dla niemowląt. Jeśli początkowo Twoja pociecha odrzuci produkt - nic straconego. Preferencje niemowląt zmieniają się z biegiem czasu, więc warto być cierpliwym i wrócić do niego za jakiś czas.

 2. Czy drewniany gryzak nie jest zbyt twardy do gryzienia przez niemowlę?

  Wręcz przeciwnie! Wykonany z drewna klonowego posiada odpowiednią, średnią twardość, która jest idealna na bolesne wyrzynanie się zębów. Gryzaki muszą być odpowiedniej twardości, aby spełniały swoją główną funkcję, czyli łagodzenie bólu u ząbkujących dzieci, oraz pomoc w wyrzynaniu się ząbków poprzez masaż i ucisk dziąsełek. Niemowlę nie posiada takiej siły, aby zrobić sobie krzywdę lub uszkodzić żuchwę poprzez gryzaczek.

 3. Czy gryzak drewniany jest ciężki? Co jeśli dziecko się nim uderzy?

  To kolejny mit często powtarzany przez mamy, które mają wątpliwości przed wyborem drewnianego gadżetu. Klonowy drewniany gryzak jest bardzo lekki - produkt marki Mulinek waży zaledwie 21 gramów. Dla porównania, popularna żyrafka-gryzak waży 51 gramów, czyli ponad dwa razy więcej! Z pewnością jest na tyle lekki, że smyk boleśnie się nim nie uderzy.

 4. Dlaczego gryzak jest droższy od innych produktów z tej kategorii?

  Na ostateczną cenę towaru ma wiele czynników. Jednym z nich jest ręczne wykonanie. Gryzak został wyprodukowany dzięki pracy ludzkich rąk, potrzeba dużo czasu na jego wytworzenie, szlifowanie, co wpływa na wzrost kosztów produkcji. Inne gryzaki są produkowane masowo, co zmniejsza ich koszt jednostkowy. Innym aspektem jest materiał wykonania, czyli drewno, które jest specjalnie selekcjonowane. Ostatnią kwestią, o której należy wspomnieć, jest autorski wzór - kształt gryzaka jest projektowany i opracowywany, co również wymaga ogromu pracy i czasu.

 5. Czy gryzaczek posiada drzazgi? Czy dziecko może się nim skaleczyć?

  Gryzaki drewniane dla niemowląt są starannie szlifowane, przez co nie posiadają drzazg. Artykuł posiada gładką powierzchnię i brzegi, przez co malec nie ma możliwości skaleczenia.

 6. Czy gryzak jest ekologiczny?

  Gryzak drewniany jak najbardziej jest produktem ekologicznym! Przemawia za tym fakt, że drewno to tworzywo naturalnie występujące w przyrodzie. Jest w pełni biodegradowalne, czyli ulega rozkładowi i nie zanieczyszcza środowiska.

 7. Czy produkt może zmienić swoją barwę?

  Może się zdarzyć, że z czasem drewno zmieni lekko swoją barwę. Jest to normalny proces, jakiemu ulega drewno, jednak nie wpływa to na jego właściwości. Należy też unikać używania gryzaka bezpośrednio po posiłku, ponieważ resztki pokarmu, zwłaszcza marchewki, mogą trwale odbarwić gryzak.

 8. Czy gryzak drewniany spuchnie od śliny?

  Przy standardowym użytkowaniu przez niemowlę gryzak nigdy nie spuchnie, nie ulegnie deformacji, ani nie popęka. Należy tylko pamiętać, aby po użyciu przez maluszka, pozwolić mu wyschnąć w suchym i przewiewnym miejscu, ponieważ długotrwały kontakt z wilgocią wpływa negatywnie na produkt i może on ulec uszkodzeniu.

 9. Jak czyścić i dbać o gryzak klonowy drewniany?

  To bardzo proste! Tak naprawdę wystarczy przetarcie go wilgotną szmatką. Jeśli uległ większemu zabrudzeniu, przemyj delikatnym środkiem myjącym, który stosujesz u swojego malucha i delikatnie spłucz. Następnie pozwól mu wyschnąć. Pamiętaj, aby nie moczyć gryzaka, nie dopuszczać do długiego kontaktu z wodą i detergentem: nie gotuj go, nie podgrzewaj i nie mroź. Drewno nie dopuszcza do namnażania się drobnoustrojów, stąd nie ma potrzeby gotowania, ani sterylizacji. Możesz zastosować naturalny impregnat, jakim jest olej jadalny, na przykład olej rzepakowy lub oliwa z oliwek.

 

Gryzak drewniany marki Mulinek

wymiary 80 x 65 mm
grubość 10 mm
waga 21 gram
materiał 100% drewno klonowe, niebarwione, które nie posiada ftalanów, BPA, metali ciężkich, PVC oraz innych niebezpiecznych substancji
jak czyścić przecierać wilgotną szmatką, pozwolić wyschnąć w czystym, suchym i przewiewnym miejscu. W razie potrzeby przemyć delikatnym detergentem dedykowanym dla dzieci, nie narażając gryzaka na długi kontakt z wodą
impregnacja w razie potrzeby lub lekkiego przesuszenia drewna można stosować naturalny impregnat w postaci kilku kropel oleju jadalnego (olej rzepakowy, oliwa z oliwek)
zabronione gotowanie gryzaków drewnianych, polewanie gorącą wodą, moczenie w wodzie, mrożenie, podgrzewanie i sterylizacja w kuchence mikrofalowej

Zobacz wszystkie gryzaki w ofercie mulinek.pl

NowościNowości

Poznaj nowe produkty, które przygotowaliśmy z niezwykłą starannością.
Wciąż pracujemy nad poszerzaniem naszej oferty.

do góry
{nocache:d08a11ae34349db920af62d101c592ff#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl