Otulanie to prawdopodobnie jeden z najstarszych rytuałów snu, stosowany przez kobiety od wieków. Niektórzy naukowcy twierdzą, że istnieją dowody na to, że ta metoda była już w użyciu w prehistorii, w epoce kamienia! Świadczą o tym między innymi odkryte kamienne rzeźby. Nasze mamy, babcie i prababcie też widziały związek z uspokajaniem się maleństwa po jego otuleniu. Zauważono, że otulony malec w pierwszych tygodniach życia jest spokojniejszy, lepiej śpi i ma zapewnione poczucie bezpieczeństwa. A może to kolejny mit rodzicielski? A jeśli to prawda, że ten sposób pomaga, to dlaczego tak się dzieje i jak prawidłowo spowijać dziecko? W tym artykule poruszymy temat otulenia niemowląt. Zapraszamy do lektury.
Blog
Stare porzekadło "jak sobie pościelesz tak się wyśpisz" jest wciąż aktualne i dotyczy nie tylko dorosłych, ale i naszych pociech. Noworodki w pierwszym okresie życia mogą spać nawet kilkanaście godzin na dobę. Sen determinuje rozwój dziecka, wpływa na jego dobre samopoczucie, jest czasem potrzebnym na regenerację.
Gdybyśmy mieli wskazać na to, co inspiruje nas najbardziej, szybko wskazalibyśmy na naturę. Polne kwiaty, trawy i liście, zarówno zielone, jak i w jesiennych barwach, jeszcze wiszące na gałęziach i te wysuszone – to nasze ulubione elementy przyrody. Było więc kwestią czasu aż pojawią się w naszych projektach dziecięcych pościeli.
Jednym z największych wyzwań dla rodziców kilkulatków jest nauka korzystania z nocnika. Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika? Kiedy zacząć sadzać dziecko na nocniczku i jak sprawić, aby raz na zawsze pożegnało się z popularnymi pampersami czy pieluszkami? Od kilku lat kontrowersyjne napięcie dotyczące jak najwcześniejszego odpieluszkowania zanika. W jego miejsce pojawiają się rzeczowe argumenty, które mówią, że korzystanie z nocnika jest zależne nie tylko od wieku dziecka, ale także stopnia jego rozwoju, umiejętności obserwacji własnego ciała i jego potrzeb a nawet od sytuacji panującej w domu maluszka. Nauka korzystania z nocnika nie musi przebiegać pod presją otoczenia. Istnieje też kilka sposobów i łatwych zasad, dzięki którym dowiesz się, jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka bez wywoływania w Twoim domu wojny światowej.
Karmienie noworodka piersią jest powszechnie zalecane do skończenia przez dziecko minimum 6. miesiąca życia. Istnieje wiele zalet i korzyści naturalnego karmienia niemowląt. Jedną z nich jest budowanie niepowtarzalnej więzi i bliskości między matką, a karmionym przez nią dzieckiem. Ponadto mleko matki, dzięki swojemu bogatemu składowi, dostarcza noworodkowi wszystkich składników, niezbędnych do zaspokojenia głodu i prawidłowego rozwoju. Aż do czasu rozpoczęcia rozszerzania diety nie musisz martwić się czy dokarmiać dziecko karmione piersią, ponieważ wraz z mlekiem matki dajesz mu to, co dla niego najlepsze. W poniższym artykule postaramy się poruszyć wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z karmieniem niemowląt. Opiszemy jak przystawiać dziecko do karmienia, poradzimy Ci co ile karmić noworodka oraz przedstawimy popularne i wygodne sposoby karmienia piersią.
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To piękny czas, który każdy przeżywa inaczej. Choinka, świąteczne ozdoby, zapach cynamonu, pierniczków… Dlatego to również moment, kiedy przypomina się nam nasze beztroskie dziecieństwo, chwila oczekiwania na Pierwszą Gwiazdkę, wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd i… prezenty!
Gniazdka niemowlęce zyskały w ostatnim czasie na popularności i coraz częściej pojawiają się na liście wyprawkowej. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu w Polsce prawie nikt o nich nie słyszał. Skąd więc przyszła moda na ten produkt? Czy to rzeczywiście tylko chwilowy zachwyt? Czy jest on potrzebny i przydatny? W naszym artykule rozłożymy ten produkt na przysłowiowe części pierwsze, aby dokonać obiektywnej oceny.
Z pewnością niejednokrotnie spotkaliście się z określeniem bawełna organiczna lub bio bawełna. Tkaniny organiczne stają się coraz bardziej popularne wraz ze wzrostem świadomego stylu życia. Tkanina organiczna systematycznie częściej wykorzystywana jest w produktach dziecięcych, zarówno w odzieży i artykułach pościelowych. Dlaczego? O tym dowiecie się z naszego artykułu.
Na rynku artykułów dziecięcych oferowanych jest wiele rodzajów i typów poduszek dziecięcych. Sprawia to ogromną trudność rodzicom w doborze odpowiedniego produktu dla swojego dziecka. Poduszka to kolejny element wyprawki, który przysparza wiele pytań - czy i jaką wybrać, od kiedy ją stosować. Poruszymy w artykule najważniejsze zagadnienia, aby ułatwić podjęcie decyzji.
Niemowlę w okresie ząbkowania posiada naturalną potrzebę gryzienia oraz masowania dziąseł, co pozwala ukoić ból oraz swędzenie. Z tego powodu na rynku znajdziemy szeroki wybór produktów - gryzaków, które różnią się między sobą zastosowanym materiałem, kształtem, wielkością. Coraz popularniejszy staje się gryzak wykonany z drewna. Wspólnie sprawdźmy co się kryje pod tą nazwą.
Wiele mam mierzy się z dylematem co wybrać do przykrycia dziecka podczas snu lub drzemek. Mnogość produktów z tej kategorii może każdego przyprawić o ból głowy, a zawsze chcemy dokonać jak najlepszego wyboru. Decyzja jest tym trudniejsza, jeśli jest to nasze pierwsze dziecko i nie mamy jeszcze doświadczenia. Jesteśmy z każdej strony atakowani dobrymi radami, a niełatwo jest podjąć decyzję, gdy nie wiemy jak będzie wyglądać codzienność z noworodkiem.