Blog

articles Jaką wybrać pościel dla dziecka?
Jaką wybrać pościel dla dziecka?

W dzisiejszym artykule skupimy się na niezwykle ważnej decyzji jaką musi podjąć każdy rodzic - wybór pościeli dla swojej pociechy. To nie tylko element każdej wyprawki niemowlęcej. Towarzyszy dziecku każdej nocy i warunkuje odpowiednią wygodę podczas spania.

articles Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika skutecznie i bezstresowo?

Jednym z największych wyzwań dla rodziców kilkulatków jest nauka korzystania z nocnika. Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika? Kiedy zacząć sadzać dziecko na nocniczku i jak sprawić, aby raz na zawsze pożegnało się z popularnymi pampersami czy pieluszkami? Od kilku lat kontrowersyjne napięcie dotyczące jak najwcześniejszego odpieluszkowania zanika. W jego miejsce pojawiają się rzeczowe argumenty, które mówią, że korzystanie z nocnika jest zależne nie tylko od wieku dziecka, ale także stopnia jego rozwoju, umiejętności obserwacji własnego ciała i jego potrzeb a nawet od sytuacji panującej w domu maluszka. Nauka korzystania z nocnika nie musi przebiegać pod presją otoczenia. Istnieje też kilka sposobów i łatwych zasad, dzięki którym dowiesz się, jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka bez wywoływania w Twoim domu wojny światowej.

articles Karmienie piersią - wszystko co musisz wiedzieć o karmieniu noworodka

Karmienie noworodka piersią jest powszechnie zalecane do skończenia przez dziecko minimum 6. miesiąca życia. Istnieje wiele zalet i korzyści naturalnego karmienia niemowląt. Jedną z nich jest budowanie niepowtarzalnej więzi i bliskości między matką, a karmionym przez nią dzieckiem. Ponadto mleko matki, dzięki swojemu bogatemu składowi, dostarcza noworodkowi wszystkich składników, niezbędnych do zaspokojenia głodu i prawidłowego rozwoju. Aż do czasu rozpoczęcia rozszerzania diety nie musisz martwić się czy dokarmiać dziecko karmione piersią, ponieważ wraz z mlekiem matki dajesz mu to, co dla niego najlepsze. W poniższym artykule postaramy się poruszyć wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z karmieniem niemowląt. Opiszemy jak przystawiać dziecko do karmienia, poradzimy Ci co ile karmić noworodka oraz przedstawimy popularne i wygodne sposoby karmienia piersią.

articles Kokon niemowlęcy hit czy kit
Kokon niemowlęcy hit czy kit

Gniazdka niemowlęce zyskały w ostatnim czasie na popularności i coraz częściej pojawiają się na liście wyprawkowej. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu w Polsce prawie nikt o nich nie słyszał. Skąd więc przyszła moda na ten produkt? Czy to rzeczywiście tylko chwilowy zachwyt? Czy jest on potrzebny i przydatny? W naszym artykule rozłożymy ten produkt na przysłowiowe części pierwsze, aby dokonać obiektywnej oceny.

articles Co to bawełna organiczna? Dlaczego warto kupować produkty wykonane z tego materiału?
Co to bawełna organiczna? Dlaczego warto kupować produkty wykonane z tego materiału?

Z pewnością niejednokrotnie spotkaliście się z określeniem bawełna organiczna lub bio bawełna. Tkaniny organiczne stają się coraz bardziej popularne wraz ze wzrostem świadomego stylu życia. Tkanina organiczna systematycznie częściej wykorzystywana jest w produktach dziecięcych, zarówno w odzieży i artykułach pościelowych. Dlaczego? O tym dowiecie się z naszego artykułu.

articles Poduszka płaska - od kiedy, czy potrzebna i bezpieczna
Poduszka płaska - od kiedy, czy potrzebna i bezpieczna

Na rynku artykułów dziecięcych oferowanych jest wiele rodzajów i typów poduszek dziecięcych. Sprawia to ogromną trudność rodzicom w doborze odpowiedniego produktu dla swojego dziecka. Poduszka to kolejny element wyprawki, który przysparza wiele pytań - czy i jaką wybrać, od kiedy ją stosować. Poruszymy w artykule najważniejsze zagadnienia, aby ułatwić podjęcie decyzji.

articles Gryzaki drewniane na ząbkowanie dla niemowląt, czy warto i dlaczego?
Gryzaki drewniane na ząbkowanie dla niemowląt, czy warto i dlaczego?

Niemowlę w okresie ząbkowania posiada naturalną potrzebę gryzienia oraz masowania dziąseł, co pozwala ukoić ból oraz swędzenie. Z tego powodu na rynku znajdziemy szeroki wybór produktów - gryzaków, które różnią się między sobą zastosowanym materiałem, kształtem, wielkością. Coraz popularniejszy staje się gryzak wykonany z drewna. Wspólnie sprawdźmy co się kryje pod tą nazwą.

articles Jak prać kocyk bambusowy?
Jak prać kocyk bambusowy?

Przed praniem kocyka bambusowego pojawia się wiele wątpliwości w jaki sposób zrobić to prawidłowo, aby jak najdłużej cieszyć się z używania produktu. Warto zapoznać się z poniższymi radami, aby koc jak najdłużej zachował swój wygląd oraz cechy użytkowe.

do góry
{nocache:4fb24b22da1ce9a8dff73063981d84dd#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl